SKANSEN BAND – NOWE BRZMIENIA LUDOWYCH PIOSENEK

W dzisiejszych czasach wiele ciekawych zjawisk pojawia się w dziedzinie, którą nazywamy muzyką ludową. W filmie „Zimna wojna”, mamy historię powstania zespołu, który śpiewa i na nowo aranżuje znalezione na powojennych wsiach utwory. Film pokazuje, że niektóre z nich można aranżować na różne dziedziny muzyki, jak właśnie „Dwa serduszka” – główny motyw całego filmu.

Ciekawe aranżacje mogą trafiać do nowej i młodej publiczności, dla której słuchanie piosenek ludowych przestaje być „obciachem”.

Być może to przyświecało Emilianowi Mankiewiczowi i zespołowi „Skansen Band”, ciekawe, dynamiczne aranżacje brzmią bardzo świeżo, nadając znanym przyśpiewkom nowe zachęcające brzmienia.

„W swojej działalności artystycznej muzycy szczególnie inspirują się muzyką źródłową Podlasia, rejonu podwileńskiego, kurpiowszczyzny. Odtwarzają dawne pieśni tradycyjne i współczesne melodie we własnych aranżacjach dodając do całości lekką nutę funky i jazzu.

W repertuarze artystów znajdują się melodie skoczne – do tańca, jak również pieśni wprowadzające nastrój refleksji i zadumy.

Skansen Band dwukrotnie gościł na scenie Filharmonii Narodowej w Mińsku na Białorusi, występował na Litwie, ma za sobą liczne koncerty w Polsce.” – czytamy na stronie zespołu: www.skansenband.pl

Posłuchaj jednego z utworów:

Download PDF
SKANSEN BAND – NOWE BRZMIENIA LUDOWYCH PIOSENEK