BITWA REGIONÓW – KONKURS KULINARNY DLA KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH

Bitwa Regionów to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty.

W „Bitwie Regionów” mogą brać udział drużyny składające się z maksymalnie trzech osób. Konkurs jest przeprowadzany w trzech etapach. Pierwszy to weryfikacja zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. Drugi – przygotowanie potrawy przez zakwalifikowane zespoły podczas kulinarnego wydarzenia w każdym z województw. Zespół, który otrzyma największą liczbę punktów, przechodzi do finału. Najlepsze drużyny z całego kraju spotkają się we wrześniu br. podczas Targów „Smaki Regionów” w Poznaniu.

Zgłoszenia do udziału w konkursie można wysyłać za pomocą formularza umieszczonego na stronie www.bitwaregionow.pl. We wniosku należy podać nazwę Koła Gospodyń Wiejskich i dane korespondencyjne, a także listę kulinarnych osiągnięć oraz nazwę potrawy konkursowej z przepisem i opisem. Warunkiem udziału w „Bitwie Regionów” jest zgłoszenie tylko jednego dania. Zamieszczenie zdjęcia potrawy nie jest obowiązkowe.

Na zwycięzców półfinałów i finałów czekają atrakcyjne nagrody.

Więcej informacji, karty zgłoszenia, regulaminy znajdziesz na stronie: https://bitwaregionow.pl/

KGW z naszego obszaru, które są zainteresowane udziałem w wydarzeniu i zgłoszą się do konkursu, proszę również o kontakt z biurem LGD Lider w EGO, biuro@liderwego.pl lub tel. 876101183.

 

Download PDF
BITWA REGIONÓW – KONKURS KULINARNY DLA KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH