FESTYN EKOLOGICZNY “ENERGIA ŻYWIOŁÓW”

W dniu 03.08.2019 roku w godzinach 11.00-18.00, na terenie zespołu pałacowego w Białej Oleckiej, odbył się festyn ekologiczny pod nazwą „Energia Żywiołów”,na który przybyli mieszkańcy okolicznych gmin.
Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Lider w EGO. Festyn „Energia Żywiołów”realizowana jest w ramach projektu współpracy „Energia Odnawialna Lokalnie”.
Wszyscy wystawcy zapewnione mieli pawilony i stoiska handlowe aby jak najlepiej przedstawić swoje produkty.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się prezentowane przez wystawców urządzenia związane z odnawialnymi źródłami energii-pompy ciepła, fotowoltaika, itp.Wszyscy przedstawiciele firm zostali przedstawieni na scenie przez prowadzące-Ewę Obrębowską oraz Bożenę Gałązka i mieli szansę opowiedzieć o swojej pasji jaką jest praca na rzecz ochrony klimatu. Na festynie zostały zaprezentowane następujące firmy:
Max – Energy Sp. z o.o. – Prezes Zarządu Konrad Abramowicz
ENERGYNAT Sp. z o.o. – prezes zarządu Tomasz Grnyo
elektron fotowoltaika – właściciel Paweł Góralczyk
fotowoltaika.agro.pl – właściciel Radosław Przyborowski
T&T Salon firmowy Viessmann – właściciel Agata Tydman i Wojciech Tydman
Viessmann Sp. z o.o. – Menadżer Produktu Odnawialne Źródła Energii Robert Midera
METAL – FACH Sp. z o.o. – Dyrektor Przemysław Wdowiak
DAIKIN AIRCONDITIONING POLAND Sp. z o.o. – Inżynier Sprzedaży Systemów Grzewczych Łukasz Matykiewicz
PKO BP – oddział Olecko – Dyrektor oddziału Joanna Liszewska
TRAIDENIS-POL Sp. z o.o. – właściciel Adrian Mika.

Pod potężną wiatą ozdobioną kwiatami i ziołami zorganizowane zostały stoiska z lokalną ekologiczną żywnością. Goście mogli spróbować ciasta z sękaczem na czele, lokalnych serów, masła, pieczywa,smalcu, ryb i miodu, owoców i warzyw.
Smakowitości przygotowały:
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH CIMOSZANKI, WIELCZANIE, MAZURSKA PASIEKA SZYMON KALEJTA, EWA SUCHOCKA-PIETREWICZ-SMALEC, PRZETWORY, ANETA KIJEWSKA-SEKACZE, CELINA TRUCHAN-SERY, LARTACZE
Z wyrobami rękodzielniczymi zaprezentowała się Urszula Ryczko.
Cały festyn uświetniały występy zespołów ludowych: WIŚNIANKI, ŚWIĘTOWIANIE, WIELCZANIE, ZESPÓŁ LUDOWY Z SUWAŁK.
Swoją energię i miłość do folkloru przekazywały wszystkim uczestnikom spotkania czyniąc je kolorowym i radosnym.
W czasie trwania festynu odbywały się liczne konkursy dla dzieci i dorosłych prowadzone przez Iwonę Łazarską. Zgłosiło się do nich około 60-ciu uczestników. Ich ciekawa tematyka i wspaniałe nagrody zachęcały do zdrowej rywalizacji i edukacji w zakresie ochrony środowiska. Nagrody i dyplomy zostały wręczone zwycięzcom na scenie.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się też warsztaty pod hasłem „odnawialne źródła energii w człowieku”-warsztaty poświęcone zdrowiu i urodzie prowadzone przez:
– Andrzeja Wasilaka-instruktora praktyk i ćwiczeń prozdrowotnych, dietetyki i suplementacji, trenera personalnego
-Monikę Bućwińską -fryzjerkę i stylistkę,pasjonatkę mody, nowych trendów,proponującą holistyczne podejście do tworzenia wizerunku i stylu nowoczesnej kobiety.Prowadzi własny salon urody -BABA STUDIO
-Wojciecha Kalinowskiego-arborystę, który pokazał na żywo na czym polega praca opiekuna drzew
W trakcie imprezy można było zwiedzić lokalne muzeum starych aut i motocykli, przejechać się bryczką, zwiedzić park przypałacowy.
Przy pięknej pogodzie, w miłej atmosferze lokalnej społeczności wszyscy uczestnicy mieli szansę zwiększyć świadomość na temat ekologii, przełamać bierność i poczucie braku wpływu jednostki na problem zanieczyszczenia, uświadomić sobie siłę lokalnych działań w globalnym planie poprawienia stanu środowiska.

 

 

Download PDF
FESTYN EKOLOGICZNY “ENERGIA ŻYWIOŁÓW”