WIGILIA W OŚRODKU JEŹDZIECKIM

Podobno zwierzęta mówią w wigilijny wieczór? Aby to sprawdzić wziąłem udział w wigilijnym wieczorze na zaproszenie Krzysztofa Szmidta w Ośrodku Jeździeckim „Hadrian” w Regielnicy.

Wigilia odbywała się w stajni w przejściu pomiędzy boksami z końmi. Przebyły na nią osoby współpracujące z ośrodkiem, korzystające z jego usług. Przybyło ponad 100 osób! Najczęściej były to całe rodziny, które przybyły z dziećmi biorącymi lekcje nauki jazdy.

Były dzielenie się opłatkiem wspólne i śpiewanie kolęd .

Niestety, nie dotrwałem do północy i nie przekażę informacji, czy konie coś opowiedziały, więc musiałem skorzystać z informacji ze strony internetowej, aby opowiedzieć o ośrodku.

Ośrodek Jeździecki “Hadrian” znajduje się w Regielnicy. Bardzo łatwo do niego trafić jadąc z Ełku trasą na Rajgród, przy samej drodze.

Regielnica to malownicza miejscowość położona nad jeziorem Regielskim. Słynie ono z ciszy i przepięknych widoków. Wielkim atutem jest też pięknie zagospodarowana, ogólnodostępna plaża wiejska, z której skorzystać można w upalne, letnie dni. Obok niej znajdują się boiska do piłki siatkowej i nożnej. Na terenie ośrodka można wypożyczyć rowerki wodne lub łódki. Jest to więc wymarzone miejsce dla osób aktywnych, ceniących spokój.

Ośrodek dysponuje  wykwalifikowaną kadrą instruktorską. Każdy, kto marzy o tym, by nauczyć się jeździć konno lub doskonalić swoje umiejętności zarówno w skokach, jak i ujeżdżeniu uzna, że to idealne miejsce. Szkoleni tu jeźdźcy mają na swoim koncie wiele sukcesów (zdobyte odznaki jeździeckie i pierwsze osiągnięcia sportowe). Wspiera rozwój młodych talentów, gdyż przy ośrodku działa Ełckie Towarzystwo Jeździeckie i Klub Jeździecki “Hadrian”.

Właściciel ośrodka otrzymał dotację z LGD „Lider w EGO” na działalność gospodarczą.

 

Download PDF
WIGILIA W OŚRODKU JEŹDZIECKIM