PROGRAM AKTYWNI OBYWATELE – FUNDUSZ KRAJOWY

Szanowni Państwo, w imieniu Prezydenta Miasta Ełku oraz operatorów programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy serdecznie zapraszamy przedstawicieli i przedstawicielki organizacji pozarządowych na spotkanie dotyczące programu, które odbędzie się 27.02.2020 r. (czwartek) w godz. 15.00-18.30 w Ełckim Centrum Rewitalizacji Społecznej przy ul. Kościuszki 27A w Ełku.
Spotkanie organizujemy w związku z rozpoczętym w lutym pierwszym naborem wniosków w ramach konkursu tematycznego.
W programie wspierane będą projekty obejmujące następujące obszary:
Angażowanie obywateli i obywatelek w sprawy publiczne i działania społeczne
Ochrona praw człowieka i równe traktowanie
Wzmocnienie grup narażonych na wykluczenie
W trakcie spotkania opowiemy o założeniach programu i pierwszego naboru, a także o wyzwaniach związanych z obszarami wspieranymi przez program.
Pokażemy inspirujące przykłady i odpowiemy na Państwa pytania.
Część spotkania będzie miała charakter warsztatowy – skupimy się w jej trakcie na Państwa wstępnych pomysłach na projekty.
Zachęcamy więc do pomyślenia na ten temat jeszcze przed spotkaniem.
Do udziału w spotkaniu zapraszamy przede wszystkim przedstawicieli i przedstawicielki organizacji pozarządowych.
Zapraszamy zarówno większe jak i mniejsze organizacje z przynajmniej rocznym stażem działania.
Na spotkanie obowiązują zapisy. Bardzo prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, dostępnego pod tym linkiem: https://forms.gle/j5yVYvAa5dbTraiW7
Na zgłoszenia czekamy do 23.02. Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Nie zwracamy kosztów podróży na spotkanie.
Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy jest finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Jego celem jest wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego, aktywności obywatelskiej oraz upodmiotowienie grup zagrożonych wykluczeniem.
Więcej informacji o Programie znajduje się na stronie aktywniobywatele.org.pl, a skrót podstawowych informacji również w >> ulotce informacyjnej (kliknij, by ją pobrać).
Informacji organizacyjnych dotyczących spotkania w Ełku udziela: Maciej Juchniewicz, Urząd Miasta Ełku – Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, (tel. 87 732 61 86, m.juchniewicz@um.elk.pl).
W sprawach dotyczących samego programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy i założeń spotkania prosimy o kontakt z Marią Perchuć-Żółtowską (22 100 55 94, mperchuc@stocznia.org.pl).
Organizatorami są Fundacja im. Stefana Batorego i Pracownia Badań i Innowacji Społecznych “Stocznia” we współpracy z Prezydentem Miasta Ełku.
Zapraszamy i pozdrawiamy serdecznie, Organizatorzy – zespół programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy

Download PDF
PROGRAM AKTYWNI OBYWATELE – FUNDUSZ KRAJOWY