SPOTKANIE KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH Z OBSZARU EGO

Lokalna Grupa Działania „Lider w EGO” zaprosiła Koła Gospodyń wiejskich z obszaru trzech powiatów: ełckiego, oleckiego i gołdapskiego na wspólne spotkanie w świetlicy w Sedrankach.

W środę, 26 stycznia w świetlicy w Sedrankach na zaproszenie skierowane do 56 Kół Gospodyń Wiejskich z obszaru EGO przyjechali przedstawiciele 11 kół.

Spotkanie poświęcone było prezentacji działań Lokalnej Grupy Działania „Lider w EGO” oraz możliwej współpracy o czym informował Prezes Stowarzyszenia Jarosław Franczuk. Ponadto Pani Urszula Trubacz, prezes Stowarzyszenia Adelfi z Ełku przybliżyła tematykę spółdzielczości socjalnej, a Pani Kamila Guzewicz przedstawiła zadania i zasady działania tzw. Inicjatywy Łącznik, która pośredniczy pomiędzy producentami- rolnikami a klientami, chcącymi zaopatrzyć się w zdrową żywność, hodowaną zgodnie z zasadami ekologii.

W dalszej części obecne koła miały możliwość zaprezentowania się i przedstawienia interesującej je tematyki, zakresu działania i oczekiwanej pomocy.

W spotkaniu uczestniczyła Pani Sylwia Wieloch, Zastępca Burmistrza Olecka, która omówiła współpracę z organizacjami pozarządowymi miasta-gminy Olecka.

Ponadto gościliśmy Panią Sylwię Gajewską – Prezes Fundacji Rozwoju Ziemi Oleckiej.

W ocenie uczestników spotkanie było bardzo ciekawe i inspirujące. Uznano, że warto robić takie spotkania. Ustalono, że kolejnym etapem powinno być szkolenie KGW w zakresie księgowości.

Gospodarzem spotkania było KGW Sedranianki z Panią Prezes Jolantą Sojko. Członkowie tego KGW przygotowały wspaniały i bardzo smaczny posiłek regionalny.

Download PDF
SPOTKANIE KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH Z OBSZARU EGO