UDANY WYJAZD NA TARGI ROLNICZE

Pierwszego lutego br. blisko 50 osób wyjechało z obszaru powiatów gołdapskiego, oleckiego i ełckiego na Centralne Targi Rolnicze w Warszawie.

Lokalna Grupa Działania „Lider w EGO” zorganizowała wyjazd na Centralne Targi Rolnicze, które odbywały się w PTAK-EXPO w Nadarzynie koło Warszawy. Rekrutację na wyjazd prowadziliśmy poprzez gminy i stronę internetową. Najwięcej chętnych zgłosiło się z gminy Kowale Oleckie – 25 osób – na czele z Krzysztofem Locmanem, wójtem gminy. W dalszej kolejności reprezentowana była gmina Stare Juchy – 6 osób.

W większości byli to rolnicy  zainteresowani ofertą maszyn rolniczych, środków do produkcji rolnej oraz innowacyjnych rozwiązań największych producentów w tych branżach.

Tematem wiodącym tegorocznych targów było przesłanie: „Gospodarstwo na miarę przyszłości – nowoczesne technologie”.  W trakcie Targów wystawcy mieli możliwość zaprezentowania oferty w halach wystawowych o łącznej powierzchni blisko 70 tysięcy m2. Byli obecni wystawcy nie tylko z Polski ale i z zagranicy.

Kilkugodzinne zwiedzanie stoisk stworzyło możliwość znalezienia ciekawych rozwiązań, nowoczesnego sprzętu rolniczego, urządzeń do przetwórstwa, jak również stoisk z ekologiczną żywnością.

Bardzo udany i potrzebny wyjazd – tak podsumował wyprawę na Centralne Targi Rolnicze do Warszawy – Tomasz Kossobudzki, przewodniczący Rady Powiatu Oleckiego, uczestnik wyjazdu. – Jestem pewien, że zapoznanie się z nowymi rozwiązaniami pobudzi rozwój usług rolniczych w naszym regionie.

Opinię tę potwierdzili wszyscy uczestnicy, którzy uznali wyjazd za bardzo potrzebny i wyrazili chęć udziału w kolejnym wyjeździe.

Download PDF
UDANY WYJAZD NA TARGI ROLNICZE